Keitä me olemme


Solarvoima Oy on suomalainen aurinkopaneelijärjestelmiin erikoistunut asiantuntijayritys. Yritys keskittyy omakotitalojen ja liikekiinteistöjen aurinkopaneelitoimituksiin avaimet -käteen periaatteella.

 

Yrityksestä lyhyesti


Solarvoima Oy on suomalainen aurinkopaneelijärjestelmiin erikoistunut asiantuntijayritys. Yritys keskittyy omakotitalojen ja liikekiinteistöjen aurinkopaneelitoimituksiin avaimet -käteen periaatteella.

Solarvoiman päätavoitteena on tyytyväiset asiakkaat, jotka pääsevät nauttimaan sähkölaskujen pienentymisistä. Maailman laadukkaimmat aurinkopaneelit, invertterit ym. oheistarvikkeet sekä ammattitaitoinen asennustiimi ja kokenut työnjohto mahdollistavat päätavoitteen täyttymisen.

Lauri Solarvoima

Eemeli Myllykoski
Myyntipäällikkö, kuluttaja
045 246 3411
eemeli.myllykoski@solarvoima.fi

Mattias Lehtola
Myyjä, kuluttaja
050 414 5832
mattias.lehtola@solarvoima.fi

Veikko Hyry
Projektipäällikkö, omakotitalot
044 520 8140
veikko.hyry@solarvoima.fi

Kaisla Myllykoski
Myyntiassistentti
045 6650 977
kaisla.myllykoski@solarvoima.fi

Eetu Myllykoski
Asennukset

Erno Siltaniemi
Aurinkosähköasiantuntija, yritykset
040 520 4176
erno.siltaniemi@solarvoima.fi

Lauri Hietala
Toimitusjohtaja
010 2741 860
lauri.hietala@solarvoima.fi

Erik Aho
Projektipäällikkö, Yritykset
050 3318 506
erik.aho@solarvoima.fi

Jaakko Ranta-Nilkku
Markkinointipäällikkö
050 439 7720
jaakko.rantanilkku@solarvoima.fi

Joonatan Huusko
Asennukset

Tomi Järvinen
Aurinkosähköasiantuntija, yritykset
041 313 4283
tomi.jarvinen@solarvoima.fi

Aapo Holma
Sähkötöiden johtaja
010 2741 860
aapo.holma@solarvoima.fi

Joonas Salomaa
Huoltopäällikkö
040 8350 194
joonas.salomaa@solarvoima.fi

Jani Penttilä
Asennusjohtaja
044 584 9440
jani.penttila@solarvoima.fi

Jon Rauta
Asennukset

Janne Käpylehto
Kehitysjohtaja
045 3596 945
janne.kapylehto@solarvoima.fi

Benjam Seppänen
Suunnittelija
044 048 8338
benjam.seppanen@solarvoima.fi

Joni Särkinen
Asennus, kärkimies
040 0689 897

Ilkka Marvia
Asiakashankinta
041 5308 923
ilkka.marvia@solarvoima.fi