Keitä me olemme


Solarvoima Oy on suomalainen aurinkopaneelijärjestelmiin erikoistunut asiantuntijayritys. Yritys keskittyy omakotitalojen ja liikekiinteistöjen aurinkopaneelitoimituksiin avaimet -käteen periaatteella.

 

Yrityksestä lyhyesti


Solarvoima Oy on suomalainen aurinkopaneelijärjestelmiin erikoistunut asiantuntijayritys. Yritys keskittyy omakotitalojen ja liikekiinteistöjen aurinkopaneelitoimituksiin avaimet -käteen periaatteella.

Solarvoiman päätavoitteena on tyytyväiset asiakkaat, jotka pääsevät nauttimaan sähkölaskujen pienentymisistä. Maailman laadukkaimmat aurinkopaneelit, invertterit ym. oheistarvikkeet sekä ammattitaitoinen asennustiimi ja kokenut työnjohto mahdollistavat päätavoitteen täyttymisen.

Lauri Solarvoima

Eemeli Myllykoski
Myyntipäällikkö, kuluttaja
045 246 3411
eemeli.myllykoski@solarvoima.fi

Benjam Seppänen
Suunnittelija
044 048 8338
benjam.seppanen@solarvoima.fi

Eljas Aalto
Projektipäällikkö
040 7431 757
eljas.aalto@solarvoima.fi

Joonas Salomaa
Asennus, kärkimies
040 8350 194
aapo.holma@solarvoima.fi

Joonatan Huusko
Asennukset

Erno Siltaniemi
Aurinkosähköasiantuntija, yritykset
040 520 4176
erno.siltaniemi@solarvoima.fi

Jani Penttilä
Asennusjohtaja
044 584 9440
jani.penttila@solarvoima.fi

Janne Käpylehto
Kehitysjohtaja
045 3596 945
janne.kapylehto@solarvoima.fi

Joni Särkinen
Asennus, kärkimies
040 0689 897
aapo.holma@solarvoima.fi

Miro Tyyskä
Asennukset

Jaakko Ranta-Nilkku
Myyjä, kuluttaja
050 439 7720
jaakko.rantanilkku@solarvoima.fi

Lauri Hietala
Toimitusjohtaja
040 7442 580
lauri.hietala@solarvoima.fi

Kaisla Myllykoski
Myyntiassistentti
045 6650 977
kaisla.myllykoski@solarvoima.fi

Jon Rauta
Asennukset

Aapo Holma
Suunnittelu- ja asennusjohtaja
040 5301 278
aapo.holma@solarvoima.fi

Erik Aho
Asennus, kärkimies
050 5764 720
aapo.holma@solarvoima.fi

Eetu Myllykoski
Asennukset

Ilkka Marvia
Asiakashankinta
041 5308 923
ilkka.marvia@solarvoima.fi

 
 
 

erik aho erik aho erik aohoaohohhohohohohoohohohohoh