Keitä me olemme


Solarvoima Oy on suomalainen aurinkopaneelijärjestelmiin erikoistunut asiantuntijayritys. Yritys keskittyy omakotitalojen ja liikekiinteistöjen aurinkopaneelitoimituksiin avaimet -käteen periaatteella.

 

Yrityksestä lyhyesti


Solarvoima Oy on suomalainen aurinkopaneelijärjestelmiin erikoistunut asiantuntijayritys. Yritys keskittyy omakotitalojen ja liikekiinteistöjen aurinkopaneelitoimituksiin avaimet -käteen periaatteella.

Solarvoiman päätavoitteena on tyytyväiset asiakkaat, jotka pääsevät nauttimaan sähkölaskujen pienentymisistä. Maailman laadukkaimmat aurinkopaneelit, invertterit ym. oheistarvikkeet sekä ammattitaitoinen asennustiimi ja kokenut työnjohto mahdollistavat päätavoitteen täyttymisen.

Lauri Solarvoima

Eemeli Myllykoski
Myyntipäällikkö, kuluttaja
045 246 3411
eemeli.myllykoski@solarvoima.fi

Mattias Lehtola
Myyjä, kuluttaja
050 414 5832
mattias.lehtola@solarvoima.fi

Benjam Seppänen
Suunnittelija
044 048 8338
benjam.seppanen@solarvoima.fi

Erik Aho
Asennus, kärkimies
050 3318 506
aapo.holma@solarvoima.fi

Eljas Aalto
Asennukset
040 7431 757
eljas.aalto@solarvoima.fi

Ilkka Marvia
Asiakashankinta
041 5308 923
ilkka.marvia@solarvoima.fi

Erno Siltaniemi
Aurinkosähköasiantuntija, yritykset
040 520 4176
erno.siltaniemi@solarvoima.fi

Jaakko Ranta-Nilkku
Markkinointipäällikkö
050 439 7720
jaakko.rantanilkku@solarvoima.fi

Janne Käpylehto
Kehitysjohtaja
045 3596 945
janne.kapylehto@solarvoima.fi

Joni Särkinen
Asennus, kärkimies
040 0689 897
aapo.holma@solarvoima.fi

Miro Tyyskä
Asennukset

Shakthi Thenahandi
Asennukset

Aapo Holma
Suunnittelu- ja asennusjohtaja
040 5301 278
aapo.holma@solarvoima.fi

Kaisla Myllykoski
Myyntiassistentti
045 6650 977
kaisla.myllykoski@solarvoima.fi

Eetu Myllykoski
Asennukset

Joonatan Huusko
Asennukset