Keitä me olemme


Solarvoima Oy on suomalainen aurinkopaneelijärjestelmiin erikoistunut asiantuntijayritys. Yritys keskittyy omakotitalojen ja liikekiinteistöjen aurinkopaneelitoimituksiin avaimet -käteen periaatteella.

 

Yrityksestä lyhyesti


Solarvoima Oy on suomalainen aurinkopaneelijärjestelmiin erikoistunut asiantuntijayritys. Yritys keskittyy omakotitalojen ja liikekiinteistöjen aurinkopaneelitoimituksiin avaimet -käteen periaatteella.

Solarvoiman päätavoitteena on tyytyväiset asiakkaat, jotka pääsevät nauttimaan sähkölaskujen pienentymisistä. Maailman laadukkaimmat aurinkopaneelit, invertterit ym. oheistarvikkeet sekä ammattitaitoinen asennustiimi ja kokenut työnjohto mahdollistavat päätavoitteen täyttymisen.

Lauri Solarvoima

Eemeli Myllykoski
Myyntipäällikkö, kuluttaja
045 246 3411
eemeli.myllykoski@solarvoima.fi

Erno Siltaniemi
Yritysmyynti asiantuntija
040 520 4176
erno.siltaniemi@solarvoima.fi

Benjam Seppänen
Asennuskoordinaattori
044 048 8338
benjam.seppanen@solarvoima.fi

Kaisla Myllykoski
Aurinkosähköasiantuntija
045 6650 977
kaisla.myllykoski@solarvoima.fi

Jani Penttilä
Aurinkosähköasiantuntija
044 584 9440
jani.penttila@solarvoima.fi

Varpu Syrjälä
Myyntiassistentti
045 880 9411
varpu.syrjala@solarvoima.fi

Eljas Aalto
Aurinkosähköasiantuntija, yritykset
040 7431 757
eljas.aalto@solarvoima.fi

Sakari Hekkala
Aurinkosähköasiantuntija, yritykset
050 473 1956
sakari.hekkala@solarvoima.fi

Lauri Hietala
Toimitusjohtaja
040 7442 580
lauri.hietala@solarvoima.fi

Aapo Holma
Suunnittelu- ja asennusjohtaja
040 5301 278
aapo.holma@solarvoima.fi

Janne Käpylehto
Kehitysjohtaja
045 3596 945
janne.kapylehto@solarvoima.fi

 

Miro Öhman
Asennukset

Joni Särkinen
Asennukset

Joonas Salomaa
Asennukset

Erik Aho
Asennukset

Ilkka Marvia
Aurinkosähköasiantuntija
041 5308 923
ilkka.marvia@solarvoima.fi

Shakthi Thenahandi
Asennukset